#HOMEOFFICE – porady

Jak stworzyć idealne miejsce pracy zdalnej?

Poniżej klika zasad i przykładowych rozwiązań które możecie wykorzystać od razu.

Ważne jest, żeby pamiętać o ergonomii i stworzyć miejsce gdzie możecie się skoncentrować.

Biurko- warto zainwestować w biurko z regulacją wysokości. Nawet najmniejsze. Minimalne wygodne stanowisko ma 80cm na 70cm. Można dokupić sam blat i zamontować na podstawkach do istniejącego stołu. Dobre podstawki to np. nóżki do mebli kuchennych. 

Krzesło – warto zainwestować w dobre krzesło biurowe. Nasz kręgosłup będzie nam za do bardzo wdzięczny! Najważniejsze jest, żeby miało możliwość odblokowania. Kluczowa dla pleców jest praca. Bujanie się jest najważniejszą funkcją krzesła. Może mieć również podłokietniki – poprawiają komfort i podparcie dla głowy, aby nie pochylać się do przodu i nie obciążać odcinka szyjnego.

Podstawka pod laptop albo drugi monitor –  nasze domowe stoły są za niskie do pracy biurowej. Musimy mieć ekran z tekstem na poziomie wzroku. Drugi monitor oprócz laptopa, jest najlepszym rozwiązaniem. Jednak jeśli nie ma na to miejsca, zorganizujmy podkładkę pod laptopa, żeby unieść ekran i klawiaturę. 

Tło – nie wszystkie programy do spotkań online mają możliwość rozmycia tła lub zastąpienia go elektroniczną tapetą. Często w kamerach widzimy coś czego nie powinniśmy oglądać, lub wysyłamy informacje, które są bardzo prywatne i nie chcemy ich udostępniać. Czy chcemy, aby nasi prasownicy lub kontrahenci widzieli wnętrza naszego mieszkania lub domu?

Zakup tkaniny i montaż najprostszego toru nasufitowego jest prostym rozwiązaniem.  Oprócz dobrego tła, zapewni nam to odrobinę prywatności i odseparowanie się od pozostałych domowników. Jeśli chcemy dodatkowo stworzyć barierę akustyczną, montujemy ciężką tkaninę. 

Pomocnik – obok biurka powinny znaleźć się dwa stacjonarne krzesła na dokumenty, materiały, czy drukarkę. Jeśli rozważamy na dłużej pracę zdalną, kupmy kontener – pomoże nam utrzymać porządek w naszych rzeczach.

Ściana – za monitorem dobrze jest postawić czy zamontować ekran akustyczny, nawet najprostszy z filcu. Nasze rozmowy będą czystsze i mniej dudniące. Niewątpliwe taki zabieg poprawi komfort również innym domownikom. 

Dodatki –  możemy odsunąć biurko od ściany i postawić sobie za monitorem wysokie rośliny. Rekomenduję również ustawić biurko przy oknie, najlepiej bokiem. Warto zastanowić się nad zakupem przegrody akustycznej i postawić ją między dwoma stanowiskami pracy, jeśli pracujemy w domu z partnerem lub dziecko odrabia lekcje.

Dzięki pracy w domu możemy pozwolić sobie na izolację. Jeśli mamy nieużywane pomieszczenie – piwnicę z oknem, garderobę z oknem, część sypialni – zainstalujmy się tam. To pozwoli nam skoncentrować się na pracy. Spotykajmy się w czasie posiłków, idźmy razem na spacer, to bardzo podnosi produktywność i kreatywność. Wieczorem zamiast czas spędzać przed Netflixem, warto włączyć jogę lub inne ćwiczenia i trochę się razem poruszać.